Vikingworld, Island

Sháním, nabízím, hledám, věnuji, odnesu si, seznámím se s... Zn. Island.
pfricova
Příspěvky: 1
Registrován: stř 09. pro 2015 16:50:39

Vikingworld, Island

Příspěvek od pfricova » stř 09. pro 2015 16:59:46

Vážení cestovatelé,

ráda bych Vás touto cestou seznámila s možností navštívit naše muzeum Vikingworld v regionu Reykjanesbaer na Islandu. Muzeum se nachází ve městě Keflavík-Njardvík nedaleko hlavní silnice, pouhých 5 min autem od letiště, 15 minut z Modré Laguny a 30 min z Reykjavíku.

Moderní budova muzea stojící na břehu Atlantiku byla projektována světově uznávaným architektem Gudmundurem Jónssonem jako výstavní pavilon pro vikingskou loď Gokstad. Funkční replika originálu z 9.stol., která podnikla v roce 2000 plavbu z Islandu do Ameriky, je zavěšená v hlavním sálu budovy. Zbytek expozice je tématicky věnován vikingům, severské mythologii a archeologii kraje.

Návštěvníci muzea mohou být též obslouženi v naší muzejní kavárně s krásným výhledem na moře. V nabídce jsou teplé i studené nápoje, sendviče, domácí moučníky, tradiční islandská polévka kjötsúpa a speciality islandské studené kuchyně. Kavárna má kapacitu cca 50 lidi a je otevřená pro návštěvníky od 7 do 18 hod. Pro děti je připraven dětský koutek.
V muzejním obchodu je posléze možné zakoupit řadu suvenýrů, islandských ručně pletený svetrů, vikingských šperků, stejně tak mapy, pohledy, knihy atd.

Muzeum je koncipované jako bezbarierové s výtahem do patra.

Standardní vstupné pro dospělého činí 1500 isk na osobu, studenti a senioři 13é0 isk. Děti pod 14 let zdarma. Nabízíme rovněž cca 25 minutovou prohlídku s odborným výkladem pracovníka muzea, nově i v českém jazyce.
Muzeum bude určitě ideálním začátkem nebo zakončením Vašeho putování po Islandu, jelikož Vám poskytne náhled do historie této úžasné země.


Pavlina Gunnlaugsson Fričová
Viking World
http://www.vikingaheimar.is/en

Odpovědět