rybolov

Cestovatelské i jiné otázky a odpovědi, tipy, rady, informace... cokoliv o Islandu.
tomass

rybolov

Příspěvek od tomass » sob 06. úno 2016 20:40:16

Zdravím všechny milovníky krásné přírody.
Chystám se na Island a vzhledem k tomu, že jsem vášnivý rybář, nechci si nechat ujít příležitost nějakou rybu přelstít. Jedu tam ale spíše za turistikou a za přirodou - nejedná se tedy o vyložene rybářský výlet.
Pokud je tu někdo kdo by mi byl schopen dát ucelené informace o mistním rybaření jak sladkovodním - spíše jezera (cenově dostupnější) tak i o mořském rybolovu.
Musí se na lov v moři ze břehu kupovat nějaké povolení? dezinfikovat vybavení atd. co jsem četl že platí u sladkovodního lovu?
za jakoukoli odpověď děkuju

wanthalf
Jméno: Pavel Vondřička

Re: rybolov

Příspěvek od wanthalf » stř 28. pro 2016 18:49:01

Ahoj. O rybaření nic nevím, ale s googlem se dá najít hned dost informací (pravda, většinou přímo komerční nabídky). Tipoval bych, že lovení v moři ze břehu nebude vyžadovat zvláštní povolení, stejně jako to je v Norsku, nicméně na http://www.nat.is/nateng/strandveidi.htm píšou o "povolení od majitele pozemku", což může znamenat buď totéž jako u řek (tučné peníze) nebo opravdu jen kejvnutí hlavou. Osobně tipuju spíš to druhé - totéž platí už ze slušnosti v podstatě o jakékoliv aktivitě na Islandu, i když ne vždy to turisti nějak "řeší" - už jsem viděl, jak si lidi postavili stan nebo karavan na příjezdové cestě ke statku - domorodci zabručeli něco o drzých turistech, ale jinak si s tím hlavu nelámali. A v Reykjavíku v přístavu člověk taky vidí kdejaké podivné existence neseverského vzhledu s udicí, stejně jako v jiných evropských městech - pochybuju, že mají nějaká povolení... ale kdoví(?).

Pokud jde o tu dezinfekci, tam se obávám, že se jí celníci budou dožadovat bez ohledu na to, jestli jim člověk naslibuje, že s tím nebude lovit v žádných sladkých vodách. Je to prostě obecné pravidlo na import rybářského vybavení.

Naposledy oživil Anonymous v stř 28. pro 2016 18:49:01

Odpovědět