Stránka 1 z 1

Půjčovny aut

Napsal: úte 02. pro 2014 13:00:07
od rrroky
Dobrý den,

prosím máte někdo nějaké doporučení na půjčovnu aut na Isladu? Četl jsem, že lepší půjčovat u místních a v předstihu. Jedeme příští rok 1. a 2. týden v září. Jedeme ve dvou, chtěli bychom 4kolku s možností v ní občas i přespat. Máte s tímto nějaké zkušenosti? Která půjčovna je nejlepší, případně zda je dobré vyjednávat o ceně a pokud ano, jaká je nejlepší taktika vyjednávání?

Děkuji moc

S pozdravem

Pavel

Re: Půjčovny aut

Napsal: úte 09. pro 2014 2:06:18
od wanthalf
Ahoj, nějaký seznam autopůjčoven je v průvodci: http://pruvodce.islandklub.com/index.ph ... po_Islandu

Situace se ale z roku na rok mění. Jednotlivé půjčovny také mají různé ceny na různé typy aut, různou délku doby zapůjčení a různá roční období. Takže zatímco za jedněch okolností může vyjít výhodněji jedna, za jiných to bude zase jiná. Kvalita služeb se asi moc lišit nebude, ale samozřejmě lze očekávat méně záludností u těch oficiálních, než když si půjčíte auto nějak polo-soukromě od nějakého majitele hostelu (byť to může vyjít výrazně levněji). Hlavně bych si dával pozor na to, co je a není zahrnuto v pojištění a co se musí připlácet. Utopení auta vám nepojistí asi nikdo, ale u někoho se musí připlácet i za banální pojištění škod způsobených odletujícím štěrkem (rozbité okno či světlo), což je na Islandu dost významný (rizikový) faktor. Takže zdánlivě nízká cena půjčovného se může buď nasčítat anebo výrazně nevyplatit.

Re: Půjčovny aut

Napsal: ned 18. led 2015 18:54:50
od Návštěvník
jednoznacne nejlevnejsi pujcovna aut a vyber dobrych cen a ruzna auta vcetne 4x4, bral jsem od nich jiz 2x auto v Keflaviku na letisti,online rezervace obratem doruceni rezervace do emailu http://www.autopujcovnalevne.cz/autopuj ... tiste.html