Ubytování v květnu

Cestovatelské i jiné otázky a odpovědi, tipy, rady, informace... cokoliv o Islandu.
eeellleee@email.cz

Ubytování v květnu

Příspěvek od eeellleee@email.cz » stř 23. dub 2014 17:06:21

Hezký dobrý den/Ahoj, chystám se na Island v první polovině května 2014. Původní záměr týkající se ubytování byl ve vlastním stanu v kempu. Bohužel jsem ale zjistila, že kempy jsou v provozu zpravidla až od 1. 6., několik málo výjimek od 15. 5. Ráda bych se proto zeptala na Váš názor, zda-li lze mimo provozní dobu kempů na těchto místech postavit vlastní stan a přenocovat, samozřejmě bez využití jakéhokoli zázemí a služeb. Děkuji předem moc za odpověď.

wanthalf
Jméno: Pavel Vondřička

Re: Ubytování v květnu

Příspěvek od wanthalf » stř 23. dub 2014 17:17:48

Hm. To asi nebude až tak obecně platné. Spíš nikdo nečeká v zimě šílence se stanem :-) Ale všechno je věc dohody s majitelem. Napadá mě jen, že se může vymlouvat na zamrzlou vodu, zazimované záchody... kdoví. Ale Islanďané člověka ve štychu obvykle nenechají, zvlášť pokud jim nehrozí žádná újma, nebezpečí nebo nečekaná starost. Je fakt, že se stanem jsem to v zimě taky ještě nezkoušel... a letos to možná zkusím poprvé, ale to bude až koncem května :-)

eeellleee@email.cz

Re: Ubytování v květnu

Příspěvek od eeellleee@email.cz » sob 07. čer 2014 9:00:49

Dobrý den/ahoj všem, tak jsem se právě zcela nadšená vrátila ke své květnové cesty na Island a ráda bych si teď sama odpověděla na svůj dotaz výše a případně tak pomohla jiným. V květnu jsme rozhodně nebyli jediní "šílenci", kdo spal pod stanem. Ikdyž, pravda, obvykle byly v kempech (Vík, Skogar, Selfoss, Husafell) tak max. 3 další stany... :-) Velmi komfortní kemp v Selfossu je v provozu celý rok (Selfoss je vhodným výchozím bodem pro oblast jižního a jihozápadního Islandu), v případě horšího počasí jsou k dispozici bungalovy. Na možnost přespání v ostatních kempech se nebylo koho moc ptát, tak jsme jen případně uhradili drobné poplatky za čerpané služby (např. ve Skogaru - využití sprch/toalet) v místní "pokladničce". Tudíž si myslím, že i v květnu mohou flexibilní, kreativní a otužilí cestovatelé s ubytováním ve stanech reálně kalkulovat. Jinak počasí super (převážně polojasno po celou dobu pobytu), v průvodci LP jsem četla, že právě květnové počasí je stálejší, tak nevím, jestli šlo o štěstí nebo tak úplně ne, ale po této mojí zkušenosti mohu květnový výlet doporučit. Navíc i nižší ceny za půjčovné auta, méně turistů apod. Mínusem je jistě méně autobusových spojů a organizovaných výletů, stejně jako uzavření některých cest - Duhové hory nám tak zůstaly na příště... :-)

Naposledy oživil Anonymous v sob 07. čer 2014 9:00:49

Odpovědět