cesta na Island

Cestovatelské i jiné otázky a odpovědi, tipy, rady, informace... cokoliv o Islandu.
malaji

cesta na Island

Příspěvek od malaji » ned 06. dub 2014 12:00:51

Dobrý den, mám velkou prosbu, ráda bych se poptala na pár důležitých věcí. Chceme letos v létě podniknout cestu na Island
jen s kolama.Pročetla jsem plno cestopisů na internetu, ale ráda bych se poptala, lidí kteří mají osobní zkušenosti. Zajímá mě, zda si musím jízdenku na trajekt zamluvit předem, nebo je možné ji zakoupit až přímo v přístavu? Je v ceně jízdenky započítáno něco, jako nějaké služby, občerstvení? Staví všechny trajekty na Faerských ostrovech a jsou tam dva dny? Je to hodně náročné putovat na kolech po Islandu, máme za sebou už pár míst na kolech projeté( Lofoty, Vesterály, Norsko...atd.), ale cestopisy na netu mě trochu zneklidňují. Dá se někde sehnat jízdní řády autobusových linek po Islandu?Děkuji mnohokrát za cenné rady.

wanthalf
Jméno: Pavel Vondřička

Re: cesta na Island

Příspěvek od wanthalf » pon 28. dub 2014 15:52:58

Pěkný den, na většinu položených otázek najdete odpověď v našem novém průvodci na http://pruvodce.islandklub.com Bohužel tam zatím přispívám jenom já, takže praktické zkušenosti s cyklistikou na Islandu nemůžu nabídnout. Jsou tam ale odkazy na islandské cyklistické kluby, pokud se chcete poptat. Ale počítejte s tím, že Islanďané jsou jiní tvrďáci, zvlášťe pokud jezdí na kole, a jejich "v pohodě" je něco jiného než naše. Já můžu vycházet jen ze zkušeností s počasím (větrné smrště, co smetou ze silnice i auto nejsou nic neobvyklého i když v létě to nebývá tak zlé...) a případně ze setkání se zoufalým českým cyklistou, kterému se rozsypalo kolo po prvních dvou dnech na Islandu (vzal to odvážně rovou do vnitrozemí...), navzdory pečlivým přípravám. No, přečtěte si kapitolu o počasí a uvidíte. Norsko umí taky svoje, ale nikdy jsem tam nezažil počasí až tak divoké, jak se nezřídka projevuje na Islandu. Ale myslím, že s trochou kuráže a řadou záložních plánů B si můžete vyzkoušet co je ve vás. Souboj s větrem může být zajímavý zážitek - a taky můžete mít fantastické počasí a pak to bude uplná pohádka :-)

Jinak, nevím o tom, že by se loď dala prostě "koupit" v přístavu, i když seveřani jsou flexibilní a když nemáte auto, tak není s kapacitou problém. Zkuste se zeptat (a dejte případně vědět), ale pochybuju, že to bude standardní možnost.

Naposledy oživil Anonymous v pon 28. dub 2014 15:52:58

Odpovědět