Tipy Island 2014

Cestovatelské i jiné otázky a odpovědi, tipy, rady, informace... cokoliv o Islandu.
repporello

Tipy Island 2014

Příspěvek od repporello » stř 02. dub 2014 18:46:26

Ahojte,
s kamošom máme kúpené letenky na koniec júna (června). Na Islande strávime 11 dní. Cestovať chceme asi len stopom, spávať v stanoch a celý výlet v podstate pojať úplne lowcoastovo. Tak som sa chcel popýtať ľudí čo to poznajú (je to iné ako čítať si cestopisy na internete) aké miesta za tento krátky čas navšťíviť aby sme si Island užili čo najviac to pojde. Že čo sa vlastne za tento čas dá stihnúť. Pravdepodobne sa budeme musieť obmedziť len na juho-západnú a južnú časť ostrova. Čo som len tak na rýchlo pozeral tak asi nevynecháme klasický zlatý okruh a potom by som sa chcel dostať možno niekde po mestečko Vik. A hlavne nejaké 3 dni by sme chceli stráviť na nejakom treku v horách a to by som potreboval poradiť, ktorý si v tejto časti ostrova vybrať. Ďakujem

wanthalf
Jméno: Pavel Vondřička

Re: Tipy Island 2014

Příspěvek od wanthalf » pon 28. dub 2014 15:52:48

Ahoj,
za 11 dní se dá celý Island v pohodě objet. I když stopem by to asi bylo nejištější (je fakt, že jsem třikrát stopoval napříč Islandem - z Reykjavíku do Egilsstaðir - a v obou případech, kdy jsem to vzal severní cestou, jsem to zvládl v pohodě za jediný den). Ale pokud chcete "trek", tak to už je jiná. Není pochyb, že nejúžasnější trek je z Landmannalaugar do Thórsmörku (Þórsmörk) a případně (jen za příznivého počasí!) přes průsmyk Fimmvörðuháls (kde před 4 lety soptilo) až na pobřeží do Skógar. Na trase stojí za to i různé místní odbočky, takže není od věci mu věnovat celé běžné 4 (+1-2) dny, i když se dá stihnout i mnohem rychleji (rekord je tuším 8 hodin ;-)!). Nevím, jak se bude stopovat na Landmannalaugar, ale kdyžtak tam jede i autobus. A pokud vás neuvězní počasí na tomhle výletě, tak vám určitě zbyde ještě pár dní, abyste si zajeli dál na východ do NP Skaftafell a k ledovcové laguně Jökulsárlón. Je to možná napohled "daleko", ale třeba mezi Víkem a Kirkjubæjarklaustrem je prakticky jen lávové pole, takže když už vám někdo zastaví, nejspíš nepojede nikam "za roh".

Naposledy oživil Anonymous v pon 28. dub 2014 15:52:48

Odpovědět