řidičák na islandu na manuální převodovku

Cestovatelské i jiné otázky a odpovědi, tipy, rady, informace... cokoliv o Islandu.
maien

řidičák na islandu na manuální převodovku

Příspěvek od maien » ned 30. bře 2014 15:45:05

Dobrý den, chtěla bych se zeptat, v lete jedeme na Island a půjčili jsme si auto Subaru forester automat...někdo mě překvapil otázkou, zda když tady v čechách si prej lidi dělají řidičák na automaty zvlast nebo co, zda budu moct na islandu vubec takové auto řídit, když mám řidičák na manuál. Asi je to hloupá otázka, ale já jen abych tam pak nekoukala a peníze fuč...DĚKUJI moc za odpověd. Monika

wanthalf
Jméno: Pavel Vondřička

Re: řidičák na islandu na manuální převodovku

Příspěvek od wanthalf » ned 30. bře 2014 16:41:04

Sám jsem už několikrát automat řídil, ale raději jsem se zeptal v rodině bývalého učitele z autoškoly i prověřil internet. Vše nasvědčuje tomu, že existují řidičáky s omezením jenom na automat, ale naopak v tom není žádný problém. Pokud máte oprávnění na klasické řazení, nepředpokládá se, že byste měla s automatem problém. Tady je jeden z nalezených článků:

http://www.denik.cz/ekonomika/opravneni ... -cqe1.html

Veškerá omezení jsou ostatně na řidičském průkazu vypsána - buď explicitně nebo v podobě tzv. evropských "harmonizačních kódů". V literatuře jsme sice našli, že existuje i kód pro "manuální řazení", ale v praxi se takové omezení patrně nepoužívá (nebo netušíme za jakých okolností). Pokud máte klasický řidičák, jistě tam žádné omezení nemáte (max. nějaké zdravotní, jako třeba nutnost používat brýle apod.).

maien

Re: řidičák na islandu na manuální převodovku

Příspěvek od maien » pon 28. dub 2014 15:52:54

Děkuji moc, koukám, že tady se člověk opravdu něco dozvím, i stránky jsou moc povedené. Díky za hodné lidi, kteří ještě žijí na téhle planetě. Islandu zdar :D M.

Naposledy oživil Anonymous v pon 28. dub 2014 15:52:54

Odpovědět