Stránka 1 z 1

Autobusová doprava v zimě

Napsal: úte 20. pro 2016 22:41:59
od vecne_vysmata
Dobrý den, chtěla bych se zeptat na možnosti dopravy z Reykjavíku do Akureyri přes zimní sezonu (budu přilétat 1. dubna). Vygooglila jsem pouze tento spoj: http://www.visitakureyri.is/static/file ... -w-map.pdf a pak už jen lety s Air Iceland.
Je toto skutečně jediná autobusová společnost, která přes zimu jezdí, nebo jsou ještě jiné? Děkuji.

Re: Autobusová doprava v zimě

Napsal: úte 20. pro 2016 22:49:34
od wanthalf
Na Islandu je zázrak, když tam nějaké autobusy vůbec jezdí, ještě větší zázrak, když jedou i v zimě, a úplně největší zázrak, že na této lince jedou dokonce i dva za den. Existuje více společností, které si vyměňují role a vzájemně prohazují linky (hlavně lokální), ale větší tahanice je o letní zájezdy pro turisty než o pravidelné linky (Islanďani stejně jezdí vlastními auty nebo rovnou létají). Takže v posledních letech převzal většinu linek původní reykjavický provozovatel MHD, společnost Strætó, jak jste zjevně správně našla.

(Pokud objevíte něco nového, neváhejte aktualizovat našeho průvodce! http://pruvodce.islandklub.com/index.ph ... #Autobusem)

Re: Autobusová doprava v zimě

Napsal: pon 22. kvě 2017 23:00:45
od vecne_vysmata
Děkuji moc, tušila jsem, že to tak nějak bude :-) Dva spoje denně mi bohatě stačí, akorát zrovna v tu sobotu,kdy přiletím, jede jen jeden a to ráno... Nevadí, mrknu po letenkách!