Vnitrostátní lodní přeprava

Cestovatelské i jiné otázky a odpovědi, tipy, rady, informace... cokoliv o Islandu.
miljomilev

Vnitrostátní lodní přeprava

Příspěvek od miljomilev » stř 26. úno 2014 13:07:51

Využil někdo z vás loď mezi přístavy Neskaupstaður a Mjóifjörður na východě Islandu? Společnost nebo loď se jmenuje Anný. Nějak se mi nepodařilo zjistit, jestli je to trajekt nebo jen loď pro pasažéry. Díky.

wanthalf
Jméno: Pavel Vondřička

Re: Vnitrostátní lodní přeprava

Příspěvek od wanthalf » sob 01. bře 2014 0:34:14

Vygooglil jsem, že se jedná o motorovou loď pro max. 16 pasažérů (spíš 10-12). Takže na auto to opravdu nevidím. (Pokud vůbec ještě jezdí - stránky společnosti zmizely úplně, i když na webu správy silnic je ještě nějaký "řád" se dvěma plavbami týdně.)

miljomilev

Příspěvek od miljomilev » sob 01. bře 2014 13:03:16

Před dvěma lety jsem jel okolo odbočky do Mjóifjörður, ale bylo tak špatné počasí a já měl přetíženou Vitaru s rakví na střeše a klesání 18° po špatné cestě za prudkého deště i větru, takže jsem to nakonec vzdal. Myslel jsem si, že bych to letos zkousil. Tak asi ne :(

wanthalf
Jméno: Pavel Vondřička

Příspěvek od wanthalf » sob 01. bře 2014 13:12:46

Ale tak vždycky se dá zajet tam zase zpět, ne? :-)

Jaa Sucharda

Příspěvek od Jaa Sucharda » stř 02. dub 2014 23:22:37

V Mjoilfjorduru jsem byl před několika lety - sice teréním autem, ale to není potřeba, cesta je celkem slušná, akorát se přejíždí horské sedlo, kde jsem se v těžké mlze potkal s náklaďákem - cisternou, což bylo docela tristní...úzoučká silnice a docela příkrý sráz... je tam "vesnička" Brekka, kde jsem si tenkrát koupil naftu. Autem se dá dojet až k majáku Dalatangi; to je ten, který nás jako první vítá, když připlouváme s Norronou na Island (po levé ruce :D). Na výspě skály je za farmou ten původní maják (malinký bílý domeček) a vedle něj současně fungující žlutý. Je to hezké místo, doporučuji k návštěvě...
Honza :D

Naposledy oživil Anonymous v stř 02. dub 2014 23:22:37

Odpovědět