Island v zime

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Island v zime

Re: Island v zime

od wanthalf » sob 07. čer 2014 9:01:10

Doporučuji september-október. Sice to není jisté (to není nikdy ani trochu), ale pokud ti náhodou vyjde počasí, můžeš vidět Island ve světle a barvách, o jakých se letním turistům může jen zdát. (Samozřejmě může být jen samá mlha a déšť a vítr.) Zato v období január-február máš téměř jistotu zažít naopak to nejhorší počasí, jaké Island nabízí (pokud nebude nějak mimořádná zima). Teda - když vyleze náhodou sluníčko (stejně jen na pár hodin denně), tak ta zasněžená krajina může bejt úžasná, a pokud máš slabost pro sněžné bouře jako já... horší je, že v tuhle dobu je většina silnic taky dost obtížně sjízdná, takže se člověk těžko někam dostává (pokud nemá třímetrový džíp). Pokud jde o polární záři, tak to vyjde plusmínus asi podobně nejistě (zima = víc tmy a větší šance, ale málokdy čistá obloha). Takže já bych si vybral ten oktober, možná dokonce i jeho druhou půlku, a pak bych se modlil, aby zrovna vyšlo počasí :-) Bohužel na Islandu člověk nikdy neví - všechno může být i naopak...

Island v zime

od jan » stř 21. kvě 2014 21:42:43

Ahoj, voprev vďaka za fórum a informácie. Chytám sa na dvojtýždňový prednáškový pobyt na univerzite v Reykjavíku. Keďže by som aj rád niečo videl/zažil zujímalo by ma Vaše odporúčanie ktoré obdobie si vybrať - mám na výber buď niekedy v termíne september - október alebo potom január - február. Ďakujem.

Nahoru