Proč nejezdí Norrona do Reykjavíku?

Odeslat odpověď


Odpoveď na tuto otázku je nutná pro rozlišení automatizovaných pokusů o registraci.
Smajlíci
:D :) ;) :( :o :shock: :? 8-) :lol: :x :P :oops: :cry: :evil: :twisted: :roll: :!: :?: :idea: :arrow: :| :mrgreen: :geek: :ugeek:

BBCode je zapnutý
[img] je zapnutý
[flash] je vypnutý
[url] je zapnuté
Smajlíci jsou zapnutí

Přehled tématu
   

Rozšířit náhled Přehled tématu: Proč nejezdí Norrona do Reykjavíku?

Re: Proč nejezdí Norrona do Reykjavíku?

od wanthalf » pát 13. črc 2018 12:38:35

Předpokládám, že důvod je ten, že pro loď by to znamenalo nejméně další den plavby, než by do Reykjavíku z východu doplula. Autem se tam dá dojet rychleji a není vůbec jisté, že lidé, co se plaví lodí, do Reykjavíku až tak nutně chtějí. Kdo spěchá do Reykjavíku, letí letadlem. Ohledně historie jsem na nic extra nenarazil, ale ani jsem po tom moc nepátral. Leccos se dá ale vyčíst už z různých cestopisů, ať už z průběhu 20. století nebo starších.

Proč nejezdí Norrona do Reykjavíku?

od Honza117 » pon 30. říj 2017 5:33:18

Zdravím všechny islandské fanatiky. Mám jen jednoduchou otázku na kterou snad jakoby neexistovala odpověď. Nikde jsem se nedočetl, nevygůgloval a zkrátka nedověděl proč nejezdí Norrona nebo zkrátka jakákoliv osobní loď pro lidi (ne náklad) do Reykjavíku. V návaznosti mě zajímají další doprovodné dotazy jako od kdy to takhle funguje a jaká je vůbec historie pravidelné lodní dopravy na Island. Pokud byste někdo věděl ten důvod nebo zdroj (ideálně knihu) kde se mohu dočíst více, prosím dejte mi vědět.
Děkuji Honza

Nahoru